Létezik tökéletes hajszín? IGEN.
Univerzális, mindenki számára ideális ez a szín? NEM.
Hogyan lehetséges ez? A tökéletes hajszín kiválasztása nem egyszerű feladat. Biztos vagyok benne, hogy már Te is hibáztál a hajszínválasztáskor már legalább egyszer – ha nem többször.
Kipróbálnál egy új hajszínt, de nem vagy benne biztos, hogy jól áll-e majd neked? Előfordulhat, hogy egy árnyalatot a barátnődet vagy kedvenc színésznődet látva választasz, de amikor meglátod magad az új frizuráddal, úgy érzed, valami nem stimmel. Vagy éppen a női magazinok szőke, hamvas tincseket ajánlanak, de te nem éred el vele a kívánt hatást? Esetleg szerelmi csalódást követően döntöttél úgy, hogy megváltoztatod a hajszíned, de bizonytalan vagy a választásban?
Hogy miért nem működnek általános igazságok, mindenkinél működő szabályok, az egész egyszerűen amiatt van, hogy sokfélék vagyunk: különböző eredeti hajszínnel, szemszínnel, kontrasztokkal és pláne eltérő bőrtónussal rendelkezünk.
Az egyetlen általánosnak mondható igazság, hogy az eredeti hajszíne nagy százalékban mindenkinek jól áll (persze kevés kivétel van e tekintetben is). A legjobb, és legbiztosabb, amit tehetsz, ha egy színtanácsadás alkalmával, szakértő tanácsadó segítségével felderíted, milyen színtípusba tartozol. Ennek mentén pedig már a színtanácsadód személyre szabott tanácsokkal, praktikákkal tud ellátni, milyen árnyalatot válassz, jól fog-e állni a melír vagy balayage, esetleg maradj inkább az egyszínű megoldásoknál.
Ennek megfelelően egy élénk típusnak előnyösebb lesz, ha egyszínű frizurában, színblokkban gondolkodik, és nem cifrázza a frizuráját. Ezzel szemben egy lágy típus számára fantasztikusan mutat egy kis melír vagy balayage. A sötét típusok esetében – a hidelemmel és sztereotípiákkal ellentétben – nagyon kellemetlen hatást lehet elérni egy világosítással. Egy világos típus pedig akár éveket öregedhet, ha mélyebb árnyalatok után nyúl. Folytathatnánk a sort a hideg-meleg típusokról és rossz választásaikról is…
Ha szeretnél megspórolni jópár elhibázott festést és nem akarod kitenni a hajad ennek a költséges és nem utolsó sorban káros, kísérletező procedúrának, akkor irány egy színtanácsadás!
Te tudod már a típusod? 🙂